.
aktualnosc obraz

Enoturystyczny pociąg do Jasła.

10 sierpnia 2021 10:10

Wyczekiwany przez enoturystów Pociąg – Koleją winne klimaty odjedzie ze stacji Kraków Główny, 28 sierpnia br., o godzinie 8:30!Po raz kolejny zabierzemy Was w jedyną w swoim rodzaju podróż. Najbardziej winiarski pociąg w Polsce, z degustacją wina na pokładzie połączy Kraków i XV Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle. Zawiezie Was na jeden z największych winnych festiwali w Polsce, a potem bezpiecznie odwiezie z powrotem do Krakowa. Nie musicie zastanawiać się kto z Was będzie kierowcą, a kto będzie degustował – smakami i aromatami win będę cieszyć się wszyscy pasażerowie.

Na XV MDW będą na Was czekać wystawcy winiarscy; głównie polscy winiarze, ale także importerzy z winami z innych części świata. Nawet najwybredniejsi koneserzy będą mieli w czym wybierać. W parze z degustacją wina zawsze idzie regionalne jedzenie. Tym razem również nie zabraknie smakołyków. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Dniom Wina w Jaśle towarzyszą dodatkowe atrakcje: ciekawe warsztaty i degustacje prowadzone przez uznanych sommelierów i zaproszonych gości, możliwość zwiedzania winnic podczas Dnia Otwartego, wystawy tematyczne oraz ogłoszenie wyników Konkursu Polskich Win organizowanego przez Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy i Stowarzyszenie Sommelierów Polskich. Pełny program wydarzeń dostępny będzie  na stronie dniwina.pl

 

 

Plan podróży:

 

8:29 - wyjazd ze stacji Kraków Główny (przystanek Tarnów – godzina 9.30)

- degustacja polskiego wina, kozich serów z Podkarpacia oraz biszkoptów serowych

11:00 (około) - przyjazd do Jasła

- posiłek regeneracyjny dla podróżnych na Dworcu w Jaśle

- możliwość zwiedzenia Jasła – spacer do Rynku, z przewodnikiem z Muzeum Regionalnego

- indywidualny pobyt i możliwość cieszenia się wszystkimi atrakcjami XV Międzynarodowych Dni Wina w Jaśle

21:00 - wyjazd z Jasła - wieczorem

23.30 (około) - przyjazd na stację Kraków Główny (przystanek na stacji Tarnów około 22.30)

 

Cena biletu: 170 zł.

Bilety dostępne wyłącznie na: https://app.evenea.pl/event/enopociag2021/

Przejazd na trasie Kraków – Jasło – Kraków oraz na trasie Tarnów - Jasło – Tarnów odbywa się na podstawie tych samych biletów.

 

 

W cenie biletu:

- przejazd nowoczesnym, komfortowym składem bez przedziałów, wyposażonym w klimatyzację i toalety,

- zestaw oficjalnych pamiątek enoturysty: kieliszek z logo XV MDW, niezbędny podczas całej imprezy, komplet materiałów informacyjno-promocyjnych, gadżety i niespodzianki,

- doświadczona w enoturystycznych wyprawach obsługa, czyli załoga Winnicomanii,

- degustacja polskich win,

- degustacja kozich serów ekologicznych z Gospodarstwa "Figa",

- degustacja przekąsek serowych ROKA,

- miło spędzony czas w winnych klimatach: odwiedzenie stoisk z winami i produktami regionalnymi, spotkania z producentami i innymi miłośnikami wina...

 

 

Jeśli macie jakiekolwiek, dodatkowe pytania piszcie: winnicomania@gmail.com

 

Uwaga! Na imprezie obowiązują zasady PKP zgodnie z Regulaminem przewozu dostępnym na stronie www.kolejemalopolskie.pl

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy, w przypadku zbyt małej liczy zainteresowanych lub ze względów epidemiologicznych.

 

Organizatorami wydarzenia są: Jasielskie Stowarzyszenie Winiarzy Vinum Pro Cultura i Winnicomania, partnerami: Miasto Jasło i Koleje Małopolskie.

Sery sponsoruje: Rodzinne Gospodarstwo Ekologiczne "Figa" ekologiczne tradycyjne sery kozie od Maziejuków.

Przekąski serowe sponsoruje ROKA.

Patronat medialny: CampRest, Czas Wina, Ferment. Pismo o winie, Food Service, EnoPortal.pl, Nasze Winnice, Portal Ouichef.pl, Przegląd Gastronomiczny, Stowarzyszenie Kobiety i Wino, Winicjatywa.