.
aktualnosc obraz

Eno-noclegi na dobry początek sezonu.

28 maja 2020 15:32

Enoturyści ruszają w Polskę - Portal śpieszy ze wsparciem. Na początek ściąga z wszystkich miejsc, z portalowej bazy, które oferują turystom noclegi.Enoturyści ruszają w Polskę. Portal już niedługo będzie jeszcze lepiej dostosowany do Waszych potrzeb - będzie zawierał dużo więcej informacji i łatwiej będzie można te wyszukiwać, tak żebyście mogli w optymalny sposób zaplanować każdą eno-wycieczkę.

A póki co mała podpowiedź na szybko - ściąga z eno-noclegami. Wszystkie miejsca są podlinkowane sowich podstron na Portalu, na których znajdziecie więcej informacji oraz linki do FB i stron www.

 

Winnice oferujące noclegi; z bazy PPE

 

Lista z podziałem na województwa:

 

WARMIŃSKO-MAZURSKIE

Winnica Warmińska

foto: https://www.facebook.com/WarminskaWinnica

Przepięknie położone nad dwoma stawami, w miejscowości Kajboty miejsce idealne do spokojnego wypoczynku. Mamy do wyboru apartamenty i domki. Możemy wybrać dowolną formę relaksu... Dodatkowe atrakcje Warmińskiej Winnicy to między innymi: plaża, kajaki, łódki, basen, sauna, minigolf oraz niezliczone miejsca do leniuchowania.

 

Głęboczek Vine Resort & Spa

Winnica Za Wsią

Winnica Gorło

 

 

POMORSKIE i ZACHODNIOPOMORSKIE

Winnica Żabi Raj

foto:https://www.facebook.com/Winnica-%C5%BBabi-Raj-457055841146243/

Bardzo malownicze siedlisko agroturystyczne z winnicą, na pograniczu Kociewia i Kaszub. Położone wśród lasów, nad stawem. Jest idealnym miejscem do rodzinnego wypoczynku. Znakiem rozpoznawczym 2-hektarowej winnicy i ponad 6-hektarowego siedliska są żabie koncerty, których można słuchać wieczorami pijąc wino i ciesząc się spokojnym sąsiedztwem przyrody.

 

Kania Lodge

Winnica Mitumi

Winnica Darłowo

Winnica Turnau - miejsce degustacyjnie i turystycznie sprawdzone, z rekomendacją Portalu

Pałac Rajkowo

 

 

WIELKOPOLSKIE

Winnica Maria

Zielona Dolina Młyn

Winnica Huberta

 

 

LUBUSKIE

Winnica Kinga - miejsce turystycznie sprawdzone; z rekomendacją Portalu

foto: https://www.facebook.com/Sloowwino/

Synonim polskiej enoturystyki. Winnica z najdłuższą tradycją i największym kunsztem przyjmowania gości. Gospodyni z sercem na dłoni przyjmie, ugości, nakarmi i poczęstuje winem absolutnie każdego.

Właściciele zapraszają do siebie tak: "Jeżeli macie ochotę odpocząć w malowniczym miejscu nad samą Odrą, posmakować regionalnej kuchni, która zna i łączy smakami różnych zakątków Polski, poznać tradycje winiarskie naszego regionu i zobaczyć jak rodzi się wino, to serdecznie zapraszamy" - nic dodać, nic ująć, Winna Chata czeka na gości.

 

Stara Winna Góra - miejsce degustacyjnie i turystycznie sprawdzone; z rekomendacją Portalu

foto: https://www.facebook.com/Stara-Winna-G%C3%B3ra-Winnica-Rodziny-Krojcig-494042387274806/

Jeśli wyobrazicie sobie bardzo dobre wina, przepyszne jedzenie, piękne wnętrza i zewnętrzne plenery urządzone z dbałości o najmniejsze detale, profesjonalną i przesympatyczną obsługę, która sprawia, że od pierwszej chwili czujecie cię jak w domu i jeszcze... niezdefiniowany i trudny do opisania klimat miejsca, który może istnieć tylko w bezpośrednim sąsiedztwie winnych krzewów - to właśnie wyobraziliście sobie pobyt w Winnym Dworku Winnicy Rodziny Krojcig. Znajdziecie to tam każdego dnia.

 

Folwark Pszczew - miejsce turystycznie sprawdzone; z rekomendacją Portalu

Winnica Mozów - miejsce turystycznie sprawdzone; z rekomendacją Portalu

Pałac Mierzęcin - miejsce degustacyjnie i turystycznie sprawdzone, z rekomendacją Portalu

Winnica Pod Lubuskim Słońcem

Pałac Wiechlice

Winnica Dębogóra

 

 

DOLNOŚLĄSKIE

Winnica De Sas - miejsce turystycznie sprawdzone; z rekomendacją Portalu

 

Winnice Jaworek - miejsce degustacyjnie sprawdzone, z rekomendacją Portalu

Winnica Jakubów (noclegi w ograniczonym zakresie) - miejsce degustacyjnie i turystycznie sprawdzone; z rekomendacją Portalu

Winnica Niemczańska

Winnica Celtica

Winnica Agat

Winnica Anna

Winnica Hanna

 

 

OPOLSKIE i ŚLĄSKIE

Sen&Wino

foto: https://www.facebook.com/SeniWino/

Chyba jedyna polska winnica, która zaprasza enoturystów do domków z gliny...

Piszą o sobie tak: " Sen i Wino jest miejscem zlokalizowanym w Beskidzie Żywieckim, otoczonym dębowym lasem, zielenią winnicy, a śpiew ptaków umila każdy dzień. To tutaj zaznasz najlepsze miejsce do odpoczynku oraz obcowania z naturą. Jesteśmy rodziną, która z pasji do ekologii postanowiła stworzyć dla Ciebie kompleks, który i Tobie pozwoli zaznać tego niesamowitego doznania. Wybudowaliśmy ekologiczne domki, których drewniany szkielet wypełniany jest kostkami słomy, a przebywanie w takim miejscu jest dla ciała lepszą kuracją niż zabiegi w nie jednym uzdrowisku. Wykończenie domków gliną sprawia iż są one antyalergiczne. Wszystkie materiały, które zostały użyte do zbudowania tego unikatowego miejsca pomogą w zadbaniu o zdrowie Twoje i Twojej rodziny. Twój wolny czas będzie wykorzystany ze wzmożoną siłą ponieważ miejsce takie dodatkowo redukuje zmęczenie. "

 

Pałac Lucja

Pałac Pawłowice

Winnica Karonii

Winnica Parypa

 

 

MAŁOPOLSKA

Muchówka - miejsce degustacyjnie i turystycznie sprawdzone; z rekomendacją Portalu

Nieformalna siedziba znanej wielu enoturystom Winnicomanii. Bardzo klimatyczne siedlisko, w którym czas wolniej płynie. Regionalne wina, lokalne jedzenie i zawsze uśmiechnięta gospodyni. Do tego owce, przyroda na wyciągnięcie ręki i mnóstwo przestrzeni do niczym nie skrępowanego relaksu.

 

Winnica Chronów - miejsce degustacyjnie i turystycznie sprawdzone; z rekomendacją Portalu

Winnica Nad Prądnikiem

Winnica Cuda Wianki

Winnica Janowice

Winnica Włóczykija

Winnica Spisz

Winnica Nowizny

 

 

PODKARPACKIE

Winnica Spotkaniówka - miejsce degustacyjnie i turystycznie sprawdzone; z rekomendacją Portalu

foto: https://www.facebook.com/spotkaniowka

Powstają tu jedne z najlepszych, polskich, czerwonych win. Możecie je degustować dowoli na pięknym tarasie, w dowolnym miejscu ogromnego ogrodu, w specjalnym domku dla gości albo po prostu w winnicy. Cisza, spokój i magiczna atmosfera podkarpackiej winnicy. Do tego przemili gospodarze, którzy o swojej pasji mogą opowiadać godzinami.

 

Winnica Jasiel

Winnica Maria Anna

Winnica Stare Siedlisko

 

 

ŚWIĘTOKRZYSKIE

Winnica Sandomierska - miejsce turystycznie sprawdzone; z rekomendacją Portalu

foto: https://www.facebook.com/WinnicaSandomierska/

Miejsce szczególnie dedykowane enoturystom. W sezonie przyjmuje ich mniejsze lub większe grupy prawie cały czas. Bliskość Sandomierza, Góry Wysokie słynące z malowniczych sadów, zaciszna dolina Opatówki, wzgórza lessowe, piękno natury - to tylko niektóre powody, dla których warto ich odwiedzić. Znajdziecie u nich też wiele produktów regionalnych: sery, orzeszki laskowe, wiśnie, czereśnie, jabłka, morele, warzywa, kapustę kwaszoną i ogórki, przetwory owocowe czy miód.

 

Winnica Płochockich - miejsce degustacyjnie i turystycznie sprawdzone; z rekomendacją Portalu

Winnica Nad Źródłem

Winnica Avra

Winnica Malucha

 

 

LUBELSKIE i MAZOWIECKIE

Winnica Pod Lasem - miejsce pobytowo sprawdzone; z rekomendacją Portalu

foto: https://www.facebook.com/Winnica-Pod-Lasem-1842814835958369/

Z dala od hałasu wielkiego świata czeka na gości piękny biały dom i winnica. Sąsiadują z kwitnącymi na wiosnę łąkami oraz lasami jesienią pełnymi grzybów. Dodatkowo w niewielkiej odległości znajduje się Zalew Janowicki - na kąpiele w letnie upały. Idealne miejsce na odpoczynek i relaks.

 

Dwór Sanna

Winnica Ostrowskich

Winnica Lipowiec

Winnica Czarnowoda