.
aktualnosc obraz

Camp&Wine

20 maja 2021 13:58

Wszystko wskazuje na to, że tak jak dzieje się to w wielu innych krajach Europy i nie tylko, Polska enoturystyka caravaningowa ma spore szanse rozwoju. Kamperowcy bardzo potrzebują nowych, ciekawych punktów na mapie. Winnice są dla nich bardzo atrakcyjne.Jakiś czas temu, razem z CampRest zaczęliśmy sprawdzać czy polskie winnice chciałyby otworzyć się na enoturystów podróżujących kamperami. Okazało się, że tak. Na naszej liście winnic kamper-friendly mamy już ponad 50 miejsc. Istnieje szerokie pole do współpracy turystyki caravanningowej i winiarskiej.

W zeszłym tygodniu postanowiliśmy przetestować potencjał Camp&Wine w praktyce… Wybraliśmy się w trasę – odwiedziliśmy kilka winnic na Dolnym Śląsku i w okolicy. Chcieliśmy sprawdzić i upewnić się jak wiele, poszczególne miejsca mają do zaoferowania w kwestiach praktycznych – kamperowych i enoturystycznych. To był bardzo dobry pomysł i fantastyczna przygoda – relacje mogliście śledzić w naszych mediach społecznościowych. Z ogromną radością mogę zdradzić, że Kasia i Piotr z CampRest ulegli urokowi polskich winnic, czy może raczej – wsiąkli w enoturystykę na całego.

Efektem naszegoeno-caravanningowego wypadu będzie miniprzewodnik po polskich winnicach kamper-friendly, z propozycją gotowej trasy i charakterystyką kilku wybranych miejsc. Przewodnik ukaże się niebawem w formie darmowego e-booka.

Wszystko wskazuje na to, że tak jak dzieje się to w wielu innych krajach Europy i nie tylko, Polska enoturystyka caravaningowa ma spore szanse rozwoju. Kamperowcy bardzo potrzebują nowych, ciekawych punktów na mapie. Winnice są dla nich bardzo atrakcyjne.

Dla wielu winiarzy temat jest nowy i nieco „egzotyczny”, ale CamRest chętnie i bardzo rzeczowo odpowiada na wszelkie pytania, doradza i podpowiada najlepsze rozwiązania.

W ramach Camp&Wine mamy już dużo planów i konkretne przedsięwzięcia, które chcemy stopniowo realizować – możecie być pewni, że sporo będzie się działo.

 

Na naszej trasie znalazły się:

Winnica 55-100

Winnica Anna

Winnica Alvarium

Winnica Jadwiga

Winnica Jania

Winnice Jaworek

Winnica Moderna

Winnica Niemczańska

Winnice Wzgórz Trzebnickich

Winnogóra - Winnica W Ogrodzie.

 

Dokładne opisy i relacje z winnic, które odwiedziliśmy znajdą się w przewodniku....

Zobaczcie jak tam pięknie!

 

 

Więcej zobaczycie TUTAJ