.
aktualnosc obraz

Burzliwy/burzowy, „długi” weekend z polskim winem.

9 czerwca 2020 12:40

Macie już plany na najbliższy, przedłużony weekend? Czy jest wśród nich polskie wino?Niezaleznie od pogody koniecznie musicie się zastanowić jak w ten weekend wkomponować winne przyjemności. Burzliwie, czy słonecznie – enoprzygoda zawsze pozostawia miłe wspomnienia.

 

Przez cały długi weekend (11 – 14 czerwca) trwać będą Dni Otwartych Winnic organizowane przez Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy. Towarzyszyć mu będzie: sobotnia Kolacja z Winami i Serami Regionu.

Otwarte dla gości będą również Świętokrzyskie Winnice.

 

W czwartek, po drugiej stronie Polski, w Łazie odbędą się degustacje w Winnicy MiłoszO 12.00 i 15.00 będzie można spróbować sześciu win, posłuchać opowieści winiarza i przekąsić coś dobrego.

 

Przez trzy dni (11 – 13 czerwca) otwarta dla gości będzie Winnica Giermasińskich w Kazimierzu Dolnym, a od piątku do niedzieli małopolska Winnica Janowice.

 

W piątek możecie wirtualnie przenieść się do Winnicy Pod Lubuskim Słońcem i spotkać się z jej właścicielką Bożeną Schabikowską, w ramach cyklu Lubuskie Winnice Online.

 

W piątek i sobotę możecie trochę pobzikować w Winnicy Wieliczka, nie tylko z winem, ale rónież z cydrem i innymi niespodziankami.

 

W sobotę otwarcie piwniczki winiarskiej Winnicy Pod Wieżą, w Lubuskim.

 

W sobotę i niedzielę Premiera 7 Wspaniałych w podkrakowskiej Winnicy Słońce i Wiatr - czekać na Was będą uśmiechnięci winairze i nowy rocznik jurajskich win.

 

 

Na koniec dwa wydarzenia z udziałem i szczególnym poleceniem EnoPortalu:

 

NieWesele w Sztukówce – pandemiczny odpowiednik cyklicznego, hucznego, znanego sympatykom Sztukówki Wesela; w tej wersji będzie jeszcze bardziej interesujące, bo oprócz win ze Sztukówki pojawią się również goście: Winnica Alabaster i Winnica Melancholia do tego między innymi Ekologiczne tradycyjne sery od Maziejuków, miody, oliwa i pyszności od lokalnego koła gospodyń wiejskich.

Na NieWeselu „polewać” i opowiadać o polskim winie będzie WINNICOMANIA – udana biesiada gwarantowana. Zaślubiny z polskim winem w sobotę o 15.00

 

Na koniec tygodnia kolejna Leniwa Niedziela w Muchówce - WINO & JEDZENIE & CHILLING w ramach projektu GOŚCINNE POGÓRZE. JEDZ, PIJ, ODKRYWAJ. Wino, lokalne, pyszne przekąski i wszystkie uroki klimatycznego, winnego siedliska jakim jest Muchówka – nie sposób tego opisać, trzeba tego zakosztować.

Uwaga! Leniwe niedziele będą cykliczne…