.
aktualnosc obraz

---- DOBRE POLSKIE WINO: Zweigelt Klaret 2022, Winnica Żak ----

2023-04-13

Zweigelt Klaret 2020 jest potwierdzeniem tego, że zweigelty w Polsce dobrze się udają. To propozycja o stylistyce nieco poważniejszej niż wino różowe, ale zdecydowanie lżejsza niż czerwień, bardzo świeża i owocowa. Wino idealne na ciepłe dni, dobrze pasujące do wielu potraw. 

Wino o jasnoczerwonym kolorze, z lekko niebieskawym odcieniem, czyste i klarowne.

 

Pachnie wiśniami, malinami, jeżynami i żurawiną, z lekkim niuansem waniliowym.

 

Smakuje wiśniami z pestką, malinami, borówkami i czerwoną porzeczką. Ma lekką strukturę i żywą kwasowość.

 

Zweigelt Klaret 2022 jest potwierdzeniem tego, że zweigelty w Polsce dobrze się udają, zarówno w lekkich czerwonych wydaniach, w postaci świeżych win różowych jak i klaretów – nie bardzo popularnych, ale niezwykle przyjemnych o oryginalnych win. To propozycja o stylistyce nieco poważniejszej niż wino różowe, ale zdecydowanie lżejsza niż czerwień, bardzo świeża i owocowa. Wino idealne na ciepłe dni, dobrze pasujące do wielu potraw.

 

Zweigelt Klaret 2022 zaskakuje owocowością i przyjemnie orzeźwia pity solo. Będzie dobrym partnerem dla wielu potraw; od delikatnych wędlin i mięs, przez grillowane warzywa po średnio intensywne, tłuste sery. Będzie pasować nawet do tłustych ryb oraz niektórych wersji pizzy.

 

Winnica Żak to niewielkie (1 ha) rodzinne przedsięwzięcie, położone na Podkarpaciu, na wschód od Jarosławia. Producent wszedł właśne na rynek ze swoim pierwszym rocznikiem win ekologicznych. Winnica chętnie przyjmuje gości, na degustację i zwiedzanie należy się wcześniej umówić.