.
aktualnosc obraz

---- DOBRE POLSKIE WINO ---- Regent 2017, Winnica Pałac Mierzęcin

2023-02-09

To wino potwierdza potencjał dobrze zrobionych regentów. Po pięciu latach nabrał już bardzo przyjemnych, eleganckich, dojrzałych aromatów. Jego owocowość przyjemnie ewoluuje w kierunku dżemowym i konfiturowym, ale kwasowość pozostaje żywa i relatywnie wysoka, co daje temu winu potencjał do dalszego leżakowania i pozwala przypuszczać, że jeszcze przez kilka lat będzie przyjemnie zaskakiwać swoimi kolejnymi, coraz dojrzalszymi obliczami. 

Wino o intensywnej, ciemnoczerwonej barwie delikatnie zmierzającej w kierunku brązowego odcienia. Dość przejrzyste i klarowne.


Pachnie suszonymi śliwkami i powidłami, bardzo dojrzałymi wiśniami oraz wiśniową konfiturą. Można w nim również odnaleźć aromaty aronii i borówki oraz delikatne nuty waniliowe.

Smakuje wiśniami, borówkami, jeżynami, malinami z niuansem waniliowym.

Smak tego wina jest nieco mniej intensywny i złożony niż aromat. Kwasowość jest dość wyraźna, taniczność delikatna.


Regent 2017 potwierdza potencjał dobrze zrobionych regentów. Po pięciu latach nabrał już bardzo przyjemnych, eleganckich, dojrzałych aromatów. Jego owocowość przyjemnie ewoluuje w kierunku dżemowym i konfiturowym, ale kwasowość pozostaje żywa i relatywnie wysoka, co daje temu winu potencjał do dalszego leżakowania i pozwala przypuszczać, że jeszcze przez kilka lat będzie przyjemnie zaskakiwać swoimi kolejnymi, coraz dojrzalszymi obliczami.


Wino przyjemne do picia solo. Bardzo dobrze sprawdzi się w połączeniu z lżejszymi wydaniami czerwonych mięs, pieczonymi i grillowanymi warzywami, niektórymi wędlinami – zwłaszcza pasztetami. Będzie smacznym towarzyszem pieczonej kaczki i gęsi. Dobrze uzupełni smak mniej pikantnych, tłustych serów z krowiego mleka.


Pałac Mierzęcin to mocny punkt na winiarskiej i enoturystycznej mapie Polski. Od pierwszego rocznika – 2009, kojarzy się z najwyższą jakością win. Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort oferuje komfortowy wypoczynek w unikalnych okolicznościach historycznych budynków i przepięknego, zabytkowego parku, świetną kuchnię, luksusowe Grape Spa, jazdę konną i wiele innych atrakcji. A do tego zestaw win ze swojej ponad 9-hektarowej winnicy.