.
aktualnosc obraz

---- DOBRE POLSKIE WINO: Regelt 2021, Winnica Nad Jarem ----

2023-03-09

Lekki i bardziej kwasowy zweigelt nadaje eleganckiemu, cięższemu regentowi gracji i lekkości. Razem tworzą bardzo przyjemny balans i połączenie nut dojrzałych ciemnych, czerwonych owoców z świeższymi aromatami malin, jeżyn i wiśni. 

Wino o jasnym, średnio intensywnym, rubinowo - purpurowym kolorze. Klarowne i lśniące.

 

Pachnie bardzo dojrzałymi, czerwonymi owocami; czarnymi porzeczkami i wiśniami, przywodzi na myśl maliny, słodkie czereśnie i borówki. Ma leciutki niuans słodkich przypraw. Aromaty są dość intensywne.

Smakuje wiśniami i jeżynami, trochę malinami, borówkami i odrobinę śliwkami. Smaki są nieco mniej intensywnie odczuwalne niż aromaty.

Wino jest dość lekkie, o średniej, przyjemnie zaznaczonej kwasowości, taniny nie są intensywne, ale zdecydowanie wyczuwalne.

 

Wino jest kupażem regenta z zweigeltem, ze zdecydowaną przewagą tego pierwszego. To bardzo dobre połączenie. Lekki i bardziej kwasowy zweigelt nadaje eleganckiemu, cięższemu regentowi gracji i lekkości. Razem tworzą bardzo przyjemny balans i połączenie nut dojrzałych ciemnych, czerwonych owoców z świeższymi aromatami malin, jeżyn i wiśni.

 

Wino bardzo przyjemne do picia solo. Będzie dobrym kompanem dla średnio pikantnych serów krowich i delikatnych wędlin; pasztetów, dojrzewającego schabu. Będzie pasować do większości lżejszych czerwonych mięs. Dobrze łączy się z duszoną wieprzowiną, przyprawioną suszoną, słodką, wędzoną papryką.

 

Winnica Nad Jarem to jedna z najstarszych i najbardziej znanych winnic okolic Sandomierza. Posiada pełną ofertę enoturystyczną. Swoim gościom oferuje nie tylko bardzo dobre wina, ale również lokalne sery, swojskie wędliny i domowe ciasta. Winnica jest oryginalnie i malowniczo położona. Warto spędzić w niej trochę czasu. Zachody słońca są tam niezapomniane.

 

Wino dojrzewało w stali nierdzewnej i dębowych beczkach.

alkohol: 12%

Rekomendowana przez producenta temperatura serwowania 16 – 18 °C.