.
aktualnosc obraz

---- DOBRE POLSKIE WINO: Mane 2022, Winnica Vanellus ----

2023-03-16

To udane połączenie – aromatyczne, ale nie przytłaczające (jak to czasem z muscatami bywa), dość dobrze zbudowane, a przy tym nie za ciężkie i owocowe. 

Wino o jasnej, dość intensywnej, słomkowo - żółtej barwie. Czyste i klarowne.

 

Pachnie brzoskwiniami, kwiatami, cytrusami i mango.

 

Smakuje kwiatowo – muszkatowo; brzoskwiniami, cytrusami i gruszkami, z leciutkim niuansem goryczki, nadającej wszystkiemu charakteru.

Kwasowość jest delikatna, a wino jest przyjemnie cieliste.

 

Mane 2022 to kupaż: muscat odeski + odrobina solarisa. To udane połączenie – aromatyczne, ale nie przytłaczające (jak to czasem z muscatami bywa), dość dobrze zbudowane, a przy tym nie za ciężkie i owocowe.

 

Wino przyjemne do picia solo. Będzie pasować do delikatnych i średnio pikantnych serów – zwłaszcza kozich, grillowanych owoców morza, pizzy z dużym dodatkiem sera i małą ilością sosu pomidorowego. Dobrze będzie łączyć się ze smakami kuchni azjatyckiej; oczywiście nie przesadnie pikantnej.

 

Wino fermentowało i dojrzewało w zbiornikach ze stali nierdzewnej.

 

Winnica Vanellus to znany i ceniony producent z wieloletnim doświadczeniem. Powstają tam prawie wyłącznie wina wytrawne; świeże, aromatyczne biele, przyjemny róż i elegancka czerwień. Winnica należy do Jasielskiego Szlaku Winnego i Karpackiego Szlaku Wina. Enoturyści są tam zawsze mile widziani.

 

alkohol: 11%

Producent nie sugeruje temperatury serwowania. Najlepiej podawać je schłodzone do dolnych wartości temperatur optymalnych dla win białych.