.
aktualnosc obraz

---- DOBRE POLSKIE WINO ---- Gewurztraminer 2020, Winnice Wzgórz Trzebnickich

10 listopada 2022 08:19

To dość typowe, choć raczej delikatne wydanie tej odmiany. Przyjemnie pije się to wino solo, ale dobrze sprawdzi się również w towarzystwie jedzenia. 

Wino o intensywnej, słoneczno-żółtej barwie, ze złotymi refleksami. Czyste i klarowne.

 

Pachnie dojrzałymi, białymi i żółtymi owocami; brzoskwinią, jabłkiem, morwą, liczi. Wyczuwalne są również aromaty kwiatowe, głównie kwiat jabłoni i róża (pomarszczona - Rosa rugosa) oraz nuty ziołowo - trawiaste. Aromaty są raczej oszczędne niż intensywne.

 

Smakuje cytrusami, jabłkiem i brzoskwiniami. Odrobinę kwiatowo, z delikatnym niuansem ziołowym.

Nie jest bardzo mocno zbudowane, ale przyjemnie cieliste. Kwasowość jest subtelna. Czuć odrobinę przyjemnej goryczki.

 

Gewurztraminer 2020 to dość typowe, choć raczej delikatne wydanie tej odmiany.

 

Przyjemnie pije się to wino solo, ale dobrze sprawdzi się również w towarzystwie jedzenia. Wiele potraw z ryb i owoców morza, w prostych wydaniach będzie do niego świetnie pasować. Powinno pójść w smacznej parze z królikiem i cielęciną w sosie śmietanowym. Warto spróbować go z daniami kuchni orientalnych, pod warunkiem że nie będą przesadnie pikantne.

 

Wino fermentowało i dojrzewało w zbiornikach ze stali nierdzewnej.

 

Winnice Wzgórz Trzebnickich to miejsce, gdzie od lat powstają bardzo dobre wina. Położone w jednej z najlepszych winnicznych lokalizacji w Polsce. Producent w każdym kolejnym roczniku udowadnia, że nasze rodzime wina może definiować jakość i różnorodność. Etykiety z Winnic Wzgórz Trzebnickich można znaleźć w restauracjach, wine barach i sklepach specjalistycznych w całej Polsce. Można też wybrać się do winnicy i skorzystać z jej szerokiej oferty enoturystycznej.

 

Fakty techniczne:

alkohol: 13%

cukier resztkowy:  1,8  g/l

kwasowość ogólna:  6,7  g/l

 

Producent nie sugeruje temperatury serwowania. Najlepiej podawać je w środkowym zakresie temperatur optymalnych dla win białych.