.
aktualnosc obraz

---- DOBRE POLSKIE WINO: Euphoria M 2021, Winnica Witaj Słońce ----

2023-02-16

To niezwykle przyjemne wydanie muscarisa – charakterne i pełne aromatów odmianowych, ale nie odurzające przesadnie zapachami.Wino o pastelowo żółtej, słomkowej barwie. Czyste i klarowne.

 

Pachnie muszkatowo i kwiatowo, brzoskwiniami i gruszkami.

 

Smakuje żółtymi owocami: brzoskwinią i gruszką oraz muszkatowo i lekko kwiatowo. Przywodzi też na myśl białą porzeczkę i marakuję. Można wyczuć również subtelne nuty orientalnych przypraw.

Jest delikatne i dobrze zbalansowane, z niską kwasowością.

 

To niezwykle przyjemne wydanie muscarisa – charakterne i pełne aromatów odmianowych, ale nie odurzające przesadnie zapachami. Elegancko cieliste.

 

Wino przyjemne do picia solo. Dobrze sprawdzi się z lekko pikantnymi potrawami kuchni azjatyckich. Warto spróbować go z delikatnymi wydaniami białych mięs, twardymi, średnio pikantnymi serami, a nawet zupą dyniową.

 

Winnica Witaj Słońce to stosunkowo nowe, niewielkie (2,3 ha), rodzinne przedsięwzięcie zlokalizowane niedaleko Kutna. Winnica posiada pełną ofertę enoturystyczną; budynek z dużą salą degustacyjną, aneksem kuchennym, apartamentami i tarasem z widokiem na winnicę. Do tego bardzo dobre wina i świetne jedzenie.