.
aktualnosc obraz

---- DOBRE POLSKIE WINO ---- Clemens 2021, Winnica Granice

2022-11-03

Seyval blanc w wydaniu nie całkiem pozbawionym jego specyficznych, „mieszańcowych” aromatów. Mimo to jest bardzo przyjemny. 

Wino o bladożółtej barwie, z lekko łososiową poświatą. Czyste i klarowne, ale z pozostałością odrobiny dwutlenku węgla widoczną w kieliszku przez chwilę po nalaniu.

 

Pachnie zielonymi jabłkami z pestką, zielonymi gruszkami i brzoskwiniami. Ma trochę aromatów zielnych i trawiastych oraz odrobinę pikanterii z niuansem lukrecjowo – waniliowym.

 

Smakuje zielonym jabłkiem z pestką i zieloną brzoskwinią. Jest lekko trawiaste, z nienachalną kwasowością, konkretnym ciałem i odrobiną goryczki.

 

Clemens 2021 to seyval blanc w wydaniu nie całkiem pozbawionym jego specyficznych, „mieszańcowych” aromatów. Mimo to jest bardzo przyjemny. Wszystko jest w nim dobrze zbalansowane i harmonijnie połączone.

 

Będzie dobrze pasować do potraw z owoców morza w prostych wydaniach, na przykład grillowanych. Sprawdzi się też do polskiego pstrąga pieczonego, a nawet wędzonego. Warto spróbować go również do naszych klasycznych placków ziemniaczanych solo lub z odrobiną kwaśnej śmietany.

 

Wino fermentowało i dojrzewało w zbiornikach ze stali nierdzewnej.

 

Winnica Granice to nieduże - zaledwie 35-arowe, rodzinne przedsięwzięcie. Ta powstała w 2014 roku winnica stawia przede wszystkim na enoturystykę. Oferuje noclegi w pokojach gościnnych oraz miejsce dla kamperów. Można zwiedzać, degustować i przyjemnie spędzić tam czas… zaledwie 15 minut od Rzeszowa.

 

Fakty techniczne:

alkohol: 12%

 

Producent nie sugeruje temperatury serwowania. Najlepiej smakuje w środkowym zakresie temperatur sugerowanych dla cielistych bieli.